skip to Main Content
МЕНЮ
м. Вінниця, вул. Гонти, 33 vipdahh@gmail.com
(0432)694341, (096)5999959

Часто люди хочуть зрозуміти різницю між пінопластом і пінополістиролом, щоб визначитися, якому матеріалу віддати перевагу. У чому ж полягають їх відмінності, або їх зовсім не існує? Давайте розберемося!

Виробництво пінополістиролу і пінопласту

Полістирол отримують в процесі переробки нафти. Це безбарвні гранули, які обробляють в спеціальних формах гарячим водяним паром, внаслідок чого їх об’єм збільшується в кілька десятків разів. Утворюється піна, і зростаючі гранули, яким мало місця в формі, злипаються одна з одною. В результаті піна застигає і утворює пласт пінополістиролу, він же пінопласт.
Тому пінопласт і пінополістирол – це не що інше, як різні назви одного матеріалу. Але є один важливий нюанс: пінопластом зазвичай називають гранульований пінополістирол, а пінополістиролом – екструдований.

Виробництво екструдованого пінополістиролу

Щоб отримати цей матеріал, гранули полістиролу піддаються не паровій обробці, а впливу високих температур, отримуючи в результаті однорідну в’язку масу. Застиглий лист пінополістиролу має однорідну структуру і замкнуті осередки, в яких міститься повітря, що дозволяє йому легко гнутися і витримувати навантаження.

Характеристики пінополістиролу

Звичайний пінопласт повільно, але систематично накопичує зайву вологу, що в підсумку призводить до його руйнування – зв’язок між гранулами слабшає і матеріал розсипається на шматочки. Крім того, він легко ламається в процесі транспортування і установки, доставляючи незручності. Але його ціна нижча.
Екструдований пінополістирол володіє набагато кращими характеристиками, ніж пінопласт, це більш сучасний матеріал. Його вологопоглинання в 10 разів нижче, а стійкість до деформацій в 5 разів вище. Крім цього, він більш щільний, так що якщо ви хочете зробити шар утеплювача якомога тонше, вибирайте цей матеріал.

Back To Top