skip to Main Content
МЕНЮ
м. Вінниця, вул. Гонти, 33 vipdahh@gmail.com
(0432)694341, (096)5999959

Переваги поліборду

Широкий асортимент товщини
Широкий асортимент товщини
Нульове водопоглинання
Нульове водопоглинання
Рівномірна структура матеріалу
Рівномірна структура матеріалу
Гризуни не їдять
Гризуни не їдять
Низька теплопровідність, економія на товщині теплоізоляційного шару
Низька теплопровідність, економія на товщині теплоізоляційного шару
Висока міцність на тиск
Висока міцність на тиск
Термін служби понад 50 років
Термін служби понад 50 років

Екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол. Що це за матеріал? Чому він такий популярний?

Коротка історична довідка

Саме технологія екструзіонного виробництва була розроблена в 50-х роках фірмою «The Dow Chemical Company» (США). Успіхи цієї технології зумовлені створенням  спеціального обладнання (ліній), вдосконаленням параметрів переробки та спінювання полімерної композиції у процесі екструзії. Були створені та задіяні лінії з одиничною потужністю від 5 до 100 тис. куб.м/год при вартості лінії від 8-10 до 25-30 млн. долларів США. У якості спінюю чого агента використовувалась суміш фреонів або вуглекислого газу. Пізніше, коли технологія перейшла у країни СНГ то головним спінюючим агентом був газ бутан. Це в свою чергу дуже удешевило виробництво матеріалу. Але при цьому заводи по виробництву пінополістиролу за допомогою бутану стали бомбою з годинниковим механізмом та спалахували як порохові бочки у різних місцях країни. При цьому матеріал виходив рідкісно смердючий та його потрібно було місяцями вивітрювати на відкритому повітрі. Такі заводи вже давно у минулому.

Матеріал отримують шляхом змішування гранул полістиролу при підвищеній температурі з наступним його вичавлюванням з екструдера та введенням вспінюючого агента.У якості спінюючого агента використовувались послідовно –жорсткі фреони, суміш жорстких та м’яких фреонів, м’які фреони та нарешті без фреонові системи на основі СО2. Перехід від жорстких фреонів до без фреонових спінювачів визначається боротьбою з виробництвами які використовують фреоновмісткі матеріали, оскільки доведено, що фреони призводять до руйнування озонового шару стратосфери землі. Зараз деякі країни – – учасники Монреальської угоди – такі, як Германія, Австрія, Швейцарія, Чехія та Скандинавські країни, повністю заборонили використання фреоновмісних теплоізоляційних матеріалів. З початку 1999 р. дві фірми – The Dow Co (США) та BASF AG (Германия) – почали переведення своїх виробництв на безфреоновий спінюючий агент та представили на ринку екологічно чисті екструдовані пінополістироли – відповідно STYROFOAMБТМ А та Styrodur C. До середини 1999 р. повністю перевели свої виробництва на CO2-місткий спінювач та поставляють тільки екологічно чисті матеріали.

Поряд з нульовою капіллярністю та дуже незначним водопоглинанням (менше 0,2 об.%), Екструдований пінополістирол (завдяки своїй структурі) має надзвичайно високу міцність на стиск, а також стабільні теплоізоляційні характеристики, що значно перевищують середні значення більшості інших ізоляційних матеріалів (теплопровідність – 0 , 03 Вт / м К). Він морозостійкий і довговічний, хімічно стійкий (за винятком органічних розчинників, безводних кислот і бензину) і не схильний до гниття. Може приклеюватися гарячим бітумом.

Екструзіонна переробка обумовлює отримання матеріалу з досконалою закритопористою мікроячеістою структурою, що призводить до підвищення його фізико-механічних характеристик при досить низьких водопоглинанні і початковій вологості і, отже, різко збільшує експлуатаційну довговічність у всіх випадках застосування зі збереженням величини коефіцієнта теплопровідності, близькою до первісного стану. Ці властивості екструзійного пінополістиролу дозволили розробити нові ефективні конструкційні рішення в теплоізоляції будівель і споруд (екстер’єрний теплозахист, інверсійні покрівлі та ін.), В результаті чого безпресовий пінополістирол буде в значній мірі витіснений з практики вітчизняного будівництва.

Теплоізоляційні властивості екструдованих пінополістиролів залежать від технологічних параметрів їх отримання. Закрита чарункова структура матеріалу забезпечує незначну зміну теплопровідності у вологих умовах, яка може варіюватися в межах 0,001-0,002 Вт / (м К), що дозволяє з успіхом застосовувати екструдований пінополістирол в конструкції підвалів як зовнішньої теплоізоляції без додаткової гідроізоляції. Проведені випробовування показали, що екструдований пінополістирол зберігає свої теплоізоляційні властивості після 1000 циклів заморожування-відтавання. При цьому зміна термічного опору не перевищує 5%.

Межа міцності при стисненні залежить від товщини і щільності.

Горючість. Не так давно були розроблені нові різновиди пінополістиролу, в яких вдалося сильно знизити горючість за рахунок введення в матеріал ефективніших антипіренів, що дозволило віднести отримані види до групи важкогорючих матеріалів.

Екструдований пінополістирол має низку переваг у порівнянні з іншими теплоізоляційними матеріалами:

 • Завдяки своїй структурі, плити володіють стабільними властивостями;
 • Не пропускає вологу, внаслідок чого є довговічним;
 • Плити мають нульову капілярність, а це практично нульове водопоглинання;
 • Коефіцієнт теплопровідності плит 0,026 Вт / м • ° С.

Порівняльна таблиця теплоізоляційних матеріалів з XPS, пінополіуретану і мінеральної вати

Пенопласт Пенополиуретан Мин. плита Плиты XPS
Відкрита чарункова структура Існують як закрита так і відкрита структура Волокна розміщенні хаотично  в гори-зонтальному та верти-кальному напрямку Закрита(герметична) чарункова структура
Погано пропускає вологу Майже не пропускає вологу Майже не поглинає вологу Не пропускає вологу
Легкий матеріал Легкий матеріал Середнє-легкий матеріал Середнє-легкий матеріал
Середня Низька міцність Низька-середня міцність Висока міцність
Середній показник стійкості на стиск Низькі показники  стійкості на стискання Показники стійкості на стискання від низьких до середніх Високий показник стійкості на стиск
Не токсичний Не токсичний, при температурі 500 С виділяє угарний та вуглекислий газ Не токсичний Не токсичний
Не придатний для використання під високим навантаженням Не придатний для використання під високим навантаженням Не всі мін плити придатні для використання під високим навантаженням Придатний для використання під високим навантаженням
Схильний до розпаду Достатньо довговічний Достатньо довговічний Довговічний
Схильний до впливу ультрафіолету Практично не схильний до впливу ультрафіолету Достатня стійкість до впливу ультрафіолету Практично не схильний до впливу ультрафіолету

Коротко про особливості виробництва пінополістиролу компанією ВіпДах

Пройшовши довгий шлях довжиною майже в 70 років, екструдований пінополістирол став невід’ємною частиною будь-якого будівництва. За ці довгі роки технологія виробництва вже була відполірована і відточена до абсолютної якості. Рецептура у виробництві була теж ідеальною. Що дозволило нам як виробникові робити матеріал з ідеальним співвідношенням ціна якість і при цьому ставитися дбайливо до нашого навколишнього середовища.

На заводі ВіпДах було встановлено найновіше обладнання для виробництва екструзійних плит за найновішою і кращою технологією з використанням вуглекислоти для спінювання.

При цьому завод ВіпДах використовує у виробництві абсолютно всю сировину тільки високої якості. Для нас головним є перш за все якість продукціі, щоб коли кінцевий споживач брав в руки нашу продукцію і це у нього викликало тільки захват від якості виробленого матеріалу.

Області застосування

Області застосування екструдованого пінополістиролу схожі з областями використання пінополістирольних плит з полістиролу, що спінюється. Основними сферами застосування є будівництво будівель і будівництво дорожніх покриттів. Менш ємними сферами застосування XPS є теплоізоляція нафто- і газопроводів, а також теплоізоляція холодильного обладнання.

При будівництві будівель теплоізоляційні плити XPS застосовуються в наступних областях:

 • Теплоізоляція підлог в промислових спорудах;
 • Теплоізоляція підвальних приміщень;
 • Зовнішня теплоізоляція будинків;
 • Внутрішня теплоізоляція будинків;
 • Складова частина сендвіч-панелей;
 • Спорудження «містків холоду»;
 • При застосуванні колодезної кладки;
 • Спорудження інверсійних дахів;
 • Спорудження похилих дахів;
 • Виробництво незнімної опалубки при монолітному житловому будівництві.
У дорожньому будівництві теплоізоляційні плити XPS застосовуються в наступних областях:

 • Дорожне будівництво;
 • Спорудження залізничних насипів;
 • Теплоізоляція обігріваються тротуарів;

Перевага плит екструзійного пінополістиролу особливо очевидна при влаштуванні підлог по грунту промислових будівель і торгових комплексів, а також інших будівель і споруд в яких підлоги укладаються безпосередньо на спеціально підготовлену основу. Таке утеплення ефективно навіть при експлуатації в самих екстремальних умовах: дії вологи, низьких температур і механічних навантажень, а також при наявності в районах будівництва водоносних шарів і грунтових вод.

Екструдований пенополістрол незамінний в тих випадках, коли поряд з високими теплоізоляційними властивостями необхідні високі властивості міцності матеріалів, а часто і хімічна стійкість матеріалу утеплювача. Дана властивість плит з екструзійного пінополістиролу в повній мірі використовується, як говорилося вище, при влаштуванні підлог промислових будівель. У таких будівлях дуже часто підлоги влаштовуються з урахуванням проїзду автотранспорту. Плити EPS при цьому включаються до складу конструктиву статі і виконують несучу функцію, сприймаючи і передаючи навантаження на підставу. Крім того, плити пінополістиролу раціонально використовувати в конструкції підлог, що обігріваються, використовуючи як теплоізолюючі, так і несучі властивості матеріалу утеплювача, а також у складі покриттів льодових арен, де плити пінополістиролу захищають підстилають грунти від промерзання.

Також як і в цивільному будівництві, екструдований пінополістирол використовують для теплового захисту (як правило, в якості зовнішньої теплоізоляції) заглиблених в грунт споруд, а також обвалованих споруд, (наприклад, резервуарів для води та іншого), обкладаючи плитами пінополістиролу бетонні або металеві частини конструкцій , дотичні з мерзлим, або сезонно-промерзають ґрунти, підстави.

Випуск плит товщиною від 20 до 30 мм дозволяє задовольнити попит виробників сендвіч-панелей на якісний заповнювач з високими теплоізоляційними показниками. До сих пір ці компанії змушені були застосовувати імпортний дорогий матеріал через відсутність вітчизняних аналогів. Для цих цілей підходять пінополістирольні плити марок 35 і 40. Крім того, плити EPS використовують для облицювання поверхні (вирівнювання під обробку) стін, стель і ін., А також для створення необхідного мікроклімату в приміщенні.

Плити пінополістиролу малої товщини, наприклад, 20 мм, використовуються в промисловому будівництві для теплоізоляції містків холоду, а також для влаштування температурних і деформаційних швів в різних бетонних конструкціях і спорудах. Містки холоду утворюються в тому випадку, коли будматеріали з високою теплопровідністю, такі як бетон, знаходяться безпосередньо під впливом температур зовнішнього повітря.

Утеплювач фундаменту повинен бути розташований так, щоб він був пов’язаний з утеплювачем для всього будинку і при цьому був би його продовженням. Містки холоду можуть сприяти силам морозного пучення або, принаймні, створювати місцями нижчі температури або конденсат на поверхні плит. Необхідні заходи по правильному встановленню утеплювача повинні бути прийняті в процесі будівництва.

“Містки холоду” являють собою обмежені за обсягом частини будівельних елементів, через які здійснюється підвищена тепловіддача. Прикладом тому є будівельні елементи з бетону в цегляній або блокової кладці, наприклад, що несуть перекриття, віконні і дверні перемички, кільцевої якір, опори підвищеної жорсткості, виступи, підвальні цоколі, і т.д. При цьому, виникнення “містків холоду” може бути обумовлено особливостями конструкції або використаними матеріалами.

В області з’єднання різних елементів деяких будівельних конструкцій зовнішня ізотермічна поверхня по площі може бути в кілька разів більше внутрішньої термопоглощающей. Тому через ці будівельні елементи на одиницю площі плити проходить більше теплоти, ніж через інші огороджувальні конструкції будівлі. Подібне називають геометрично зумовленими “містками холоду”. “Містки холоду” виникають в тих випадках, коли матеріали з низькою теплопровідністю зовнішніх будівельних елементів комбінуються з володіють високою теплопровідністю.

Розташування теплоізоляційного матеріалу на внутрішній поверхні стіни існуючих будівель часто є єдино можливим, тому що, по-перше, теплоізоляція може бути проведена не у всіх, а лише в деяких приміщеннях будинку. По-друге, проведення робіт з улаштування теплозахисту може проводитися в будь-який час року; при цьому, на відміну від систем зовнішнього утеплення, не потрібні засоби підмощування. По-третє, при цьому не змінюється вигляд будівель, тому даний спосіб часто застосовують в будівлях зі складними в архітектурному плані фасадами, що представляють художню або історичну цінність.

Колодізна кладка представляє собою тришарову конструкцію. Товщина першого шару – внутрішньої несучої стіни – визначається лише міцності вимогами; товщина теплоізоляційного шару диктується теплофізичними вимогами; призначення третього (лицьового) шару – захистити утеплювач від зовнішніх впливів. Внутрішній шар може бути виконаний з цегли або блоків (бетонних, керамзитобетонних, шлакобетонних, гіпсобетонних, газосилікатних, і т.д.).

Для лицьового шару можуть застосовуватися цеглини або камені керамічні лицьові, добірні стандартні цеглини, силікатні цеглини, а також бетонні лицьові цеглини. При облицюванні силікатною цеглою цоколь, пояси, парапети і карниз виконуються з керамічної цегли. Для зовнішнього шару можуть також використовуватися бетонні і керамзитобетонні блоки зі штукатуркою.

Спеціальні вимоги застосовуються до утеплювача, так як в даному випадку ремонтно-відновлювальні роботи неможливі. Основними з цих вимог є: стійкість до деформацій і вологостійкість. Даним вимогам відповідають, і найчастіше застосовуються – мінеральна вата, пінополістирол і скловата.

Системи зовнішньої теплоізоляції “мокрого” типу з’явилися в Україні порівняно недавно. Але в світі накопичено вже багатий досвід по застосуванню даної технології. До переваг систем зовнішньої теплоізоляції можна віднести:

Забезпечення необхідного опору теплопередачі для всіх типів огороджувальних конструкцій. Можливість застосування легких огороджувальних конструкцій без втрати теплостійкості. Теплова інерція багатошарової конструкції визначається як сума добутків термічного опору на розрахунковий коефіцієнт теплозасвоєння матеріалу окремих шарів. Легкі огороджувальні конструкції мають більш низький коефіцієнт теплозасвоєння матеріалу несучої стіни, але зниження теплостійкості в достатній мірі компенсується за рахунок високого термічного опору теплоізоляційного матеріалу. Використання легких огороджувальних конструкцій істотно знижує витрати на роботи зі зведення фундаментів.

Збільшення корисної площі внутрішніх приміщень будівлі. Застосування легких огороджувальних конструкцій дозволяє при одній і тій же площі плями забудови отримати велику корисну площу, що істотно впливає на економічну доцільність застосування даної системи.

Спрощена технологія зведення стін з монолітного бетону полягає в наступному – безпосередньо на будмайданчику монтуються спеціальні форми – опалубки, що повторюють контури майбутнього конструктивного елементу, наприклад, колони, стіни і т.д., в які встановлюється за проектом арматура і заливається конструкційний бетон. Після затвердіння бетону виходить готовий конструктивний елемент будівлі. Опалубні елементи або демонтуються (при застосуванні, або стають частиною стіни.

В даний час все більшу популярність здобувають експлуатовані інверсійні покрівлі, які дозволяють раціонально використовувати простір в умовах сучасного міста: тут можна розташувати автостоянки, пішохідні зони, зелені майданчики.

Інверсійною (від латинського inversio – перевертання, перестановка) називається покрівля, конструкція якої “перевернута” у порівнянні з традиційною, тобто гідроізоляційний шар розташовується під шаром утеплювача безпосередньо на поверхні бетонного перекриття (підстави покрівлі). Така конструкція була розроблена і реалізована в будівництві після появи утеплювача “нового покоління” – твердого екструзійного полістиролу, що представляє собою теплоізоляційний матеріал з рівномірно розподіленими закритими (замкнутими) осередками, який не вбирає воду, не набухає і не дає усадки, має високу механічну міцність, хімічно стійкий і не схильний до гниття. Ці властивості утеплювача дозволяють розташувати його над гідроізоляцією, для якої він є ще й захистом від зовнішніх впливів.

Шар гідроізоляції при такому розташуванні утеплювача не зазнає суттєвих температурних перепадів, тому що постійно, і взимку і влітку, знаходяться в зоні позитивних температур, а також надійно захищений від безпосередніх механічних впливів і ультрафіолетового випромінювання.

Також матеріал широко застосовується для теплоізоляції залізничних насипів, в будівництві об’єктів авіатранспортної інфраструктури (що має схожі проблеми при промерзанні-відтаванні грунтів). Для виконання захисту від морозу конструкцій до 1998 року в дорожньому будівництві в якості теплоізоляційного шару використовувалися імпортні пінополістирольні плити. В даний час низкою великих вітчизняних виробників пінополістирольних плит (товщиною 45 мм) розпочато випуск продукції, що задовольняє всім вимогам дорожніх будівельників. Підраховано, що через зниження швидкості рухомого складу в місцях з найбільшою пучністю МПС несе втрати в розмірі 20 мільярдів доларів щорічно.

Теплоізоляція автомобільних і залізних доріг (включення шару утеплювача до складу дорожнього полотна) при їх будівництві та реконструкції дозволяє вирішити проблеми, пов’язані з здимистими грунтами, зменшує глибину промерзання і, як наслідок, прояв сил морозного обдимання.

За багатьма характеристиками дах зі скатами представляє великий інтерес для архітекторів: він краще вписується в міський і сільський пейзажі, допускає більше варіантів внутрішнього планування, створюючи тим самим особливу, нову “середовище проживання” для людини.

В такому даху рекомендується застосовувати теплоізоляційні плити поверх крокв, тим самим ізолюючи всю площу даху без будь-яких пропусків.

Крім того, в міському дорожньому будівництві відкрився новий напрям для застосування плит “ЕКСТРОЛ”. При прокладанні обігріваються тротуарів і доріг виникає проблема більш раціонального використання тепла, що виділяється нагрівальними елементами. У таких випадках під ними укладають теплоізоляційні плити, які знижують тепловтрати в основу, скорочуючи енерговитрати (використовуючи тепло більш ефективно).

Активно розвиваючим  напрямком є ​​застосування матеріалу плит XPS в якості теплоізоляції газо- і нафтопроводів в умовах крайньої Півночі, для надійної теплоізоляції водопроводів, водозабірних споруд, систем каналізації та теплотрас. Завдяки високій механічній міцності матеріал не вимагає додаткової зовнішньої захисту.

Застосування ізоляції дозволяє замінити надземну і полузаглубленного прокладку трубопроводу на заглиблені (траншейну), з мінімальною глибиною закладення, що мінімізує тепловий вплив трубопроводу на вічній грунти в умовах крайньої Півночі (запобігаючи танення грунтів і можливу деформацію трубопроводу).

Екструзійний пінополістирол також використовується для теплоізоляції промислового обладнання та будівельних конструкцій при роботі в умовах підвищених або знижених температур, в тих випадках, коли умови експлуатації такого обладнання не впливають на характеристики матеріалу теплоізоляції (експлуатація в межах допустимих температур, навантажень, і ін.).

Back To Top